Tegnap, 2017. december 18-án lehetőségünk volt részt venni a „KKVHáz Megyék Versenye 2017” programjának döntőjén, ahol rendkívül változatos profilú cégek közé csöppentünk, mint csapattársak.
Gulyás Zoltán a KKVHáz Zrt. vezérigazgatója köszöntőbeszédében hangsúlyozta, hogy a vállalkozói szférában paradigmaváltásra van szükség ahhoz, hogy sikeres vezetőként helyt álljunk. Kiemelte, hogy ki kell alakítani egy hiteles vállalkozói kultúrát és az eredményes cégvezetés egyik alapeleme lehet az ügyvezető képzés, amely nagyjából két éve már OKJ-s képzésként is elérhető.
Czinege Csilla a NAV adószakmai ügyekért felelős helyettes államtitkár asszony felhívta a figyelmet a jövő évtől induló újdonságra, miszerint a NAV a digitális korszak elején áll és ennek előnyeit kihasználva megkönnyíti az adózást mind a magánszemélyek, mind a cégek részére azzal, hogy a hatóság készíti el a bevallásokat. Terveik között szerepel egy mentorprogram is, amellyel a kezdő vállalkozókat szeretnék segíteni.
Dr. Bod Péter Ákos a Budapesti Corvinus Egyetem tanszékvezetője a játék fontosságára hívta fel a jelenlévők figyelmét, miszerint az élet túl komoly, pedig az emberek szeretnek játszani. És a KKVHáz verseny a legjobb példa rá, hogy komoly témáról hogyan lehet játékos formában a lehető legtöbbet megtudni.
A versenyre 24 megyei, budapesti és határon túli csapat regisztrált A csapatok 6 téma közül választhattak, amelyek a következők voltak: felnőttképzés / digitalizálás / közösségi média / dereguláció / K+F+I / KKV finanszírozás. A választott témát 3 percben kellett előadni, körül járni a problémákat és azokra javaslatot dolgozni ki. A téma aktualitását jól jelzi, hogy az összes csapat a felnőttképzést választotta és dolgozta fel. Összességében az egyik legnagyobb problémát a „generációs GAP”-ben látják, hogy egyszerűen nincsen olyan személy, akire rá mernék bízni a mikró-, kis- és középvállalkozások vezetői visszavonulásuk után a cégük irányítását. A másik kiemelkedően nagy problémát pedig a szakképzett munkaerő hiánya / elvándorlása okozza.
Csapatunk második helyezettként jutott a döntőbe, ahol aztán a végső második helyett sikerült megszerezni. Mindent egybevetve öröm látni, hogy a vállalkozásoknak igénye van az összefogásra, a tapasztalatok megosztására.