
A márciusi Vállalkozói Klubban a generációs különbségek témáját boncolgattuk, mely probléma mindannyiunkat érint a családban és a munkahelyen is. Horváth András klubvezető tréner meghívására Molenberg-Saághy Ágnes egyetemi tanár volt a vendégünk, akinek kezei között a több évtizedes oktatói munka során sok generáció átment már.
Az iskolában, de a munkahelyen ugyanúgy az idősebb korosztály tekintélye, tisztelete ma már nem magától értetődő. A fiatalabb korosztályt meg kell tudni győzni, hogy érdemesek vagyunk az elismerésükre. A „nem az iskolának, hanem az életnek tanulsz” jelmondat már nem működik, és a fiatalok már nem is hiszik el. A jó hír, hogy a tudatos tanulás (amit képzéssel szerzünk meg) csak kis részét teszi ki a tudásunknak, a nagyobb részét a szociális tanulás jelenti, és ebben az idősebb generációnak van felelőssége és feladata. A közösségek szerepe, legyen az család vagy munkahely, felértékelődött a példamutatás fontossága miatt.
Az eltérő generációk egy híd pillérei, és ha képesek vagyunk egymás felé fordulni, vagyis a híd pillérei között utak épülnek, akkor sikeresen tudunk együtt dolgozni. Szükségünk van egymásra, mert egymásra vagyunk utalva. Minden különbözőség ellenére időt kell szánnunk rá, hogy megismerjük egymást, és megtaláljuk azokat a pontokat, ahol hatni tudunk az egyes generációkra.
Az idősebbek a tekintély alapú kapcsolódás helyett empatikus kommunikációval és bizalommal kapcsolódhatnak a fiatalokhoz, és ha minden korosztály képviselője a képessége és tudása legjavát beleteszi a közös munkába, akkor a generációk eredményes együttműködésre lesznek képesek.
A következő klubra is nagyon izgalmas témával készülünk: Ágoston Eszter szervezetfejlesztő tréner segítségével a korlátozó hiedelmeink ledöntésén fogunk dolgozni. A jelentkezéseket kollégáink a 920 1027 telefonszámon fogadják.
www.rv17.hu
#generációkamunkahelyen #generációkegyütt