
Az áprilisi Vállalkozói klub előadója Ágoston Eszter szervezetfejlesztő tréner volt, aki magával hozta több kutatási témáját. Kezdtük azzal, hogy hogyan definiálnák a résztvevők, hogy mi az a hiedelem. Megegyeztünk abban, hogy ez egy többnyire negatív fogalom. Evolúciósan az ember a negatívra van hangolva, és genetikailag ez is bekorlátozza a gondolkodásmódunkat. Az, hogy a sokszínű világból mit látunk, és hogy mindebből mit fogadunk el, annak a saját meggyőződésünk az alapja. Ettől általában nem térünk el, és válságot okoz bennünk, ha ezt mégis meglépjük.
Hogyan látom magamat, a saját elképzelésem szerint meddig terjeszkedhetek, hova juthatok el akár egy saját vállalkozásban, mennyit kereshetek, azaz mennyi a bevételi elvárásom – ezeknek van egy tól-ig elképzelt, felépített kerete a fejünkben, ami nem biztos, hogy fedi a valóságot, vagy egyáltalán akár köszönőviszonyban is van vele.
A világnak sokkal nagyobb részét érzékeljük, mint amit a tudatos életben használunk, ezt bálterem effektusnak hívják. A sok-sok ember közül csak néhánnyal kerülünk interakcióba, de ha például a teremben elhangzik a nevünk, azt több méterről is meghalljuk, és oda irányítjuk a fókuszt. Ez egy bizonyos fajta szűrése a világunknak, hiszen minden információt nem tudunk befogadni és feldolgozni. A nézőpont az, amin keresztül megszűrjük a hozzánk beérkező információkat.
Az előadás végén elhangzott egy mindenkit érintő kérdés, hogy mi a legfőbb hiedelme, ami őt érinti. Ezzel kapcsolatban indult beszélgetés a résztvevők között, illetve ütköztek a nézőpontok, mely igazán konstruktív zárása volt a napnak.
Ha szívesen részt vennél hasonló programon, várjuk jelentkezésedet a május 29-i Vállalkozói klubba, ahol az online biztonság, és a digitális adat- és személyvédelem lesz a téma.